Firmamız 1960 yılında Nebi Gunay ve Oğulları Kollektif Şirketi adı altında, piyasaya kilit üretimiyle giriş yapmış ve yıllar içerisinde birçok değişik alana yönelerek sınırlarını genişletmiştir.

Kurulduğu 1960 yılından bu yana Türkiye genelinde pek çok farklı sektörden kuruluşa döküm, montaj ve kalıp konularında hizmet vermekte olan Nebi Günay ve Oğulları Kollektif Şirketi, bazı ürünlerde Türkiye’de tek imalatçı konumunda olmuştur. Kurumumuz; otomotiv, makine, beyaz eşya, elektrik-elektronik ve inşaat sektörleri basta olmak üzere; birçok farklı alanda basınçlı dökümden (Alüminyum, Zamak ve Plastik) oluşan muhtelif kullanım amaçlı parçalar üretmektedir. Dış kapı kolları, cam açma kolları, silecek mekanizmaları, depo kapakları, krank keçe yatakları, yakıt filtreleri, fan kapakları, çeşitli motosiklet-bisiklet parçaları, kapı kilitleri, v.b. gibi pek çok ürün sunmaktadır. Ürün yelpazemiz, zaman içerisinde genişleyerek bugünkü durumuna gelmiştir.

Firmamız kurumsallaşma süreci ile 1994 yılında GÜNAY Basınclı Döküm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. adı altında yeni bir şirket daha kurarak hizmet alan ve kalitesini geliştirmiştir. Firmamız deneyimli ve uzman kadrosu ile dökümhane, talaşlı imalat ve montaj konularında kaliteli hizmet sunmaktadır.

2006 yılında yeniden yapılanma konusunda büyük atılımlar yapan şirketimiz; faaliyetlerini grup şirketler kurarak devam ettirmektedir. Kalıphanesini güçlendirmek amacı ile faaliyete geçen NEBİ GÜNAY Makine Kalıp Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti. İle bünyesinde bulunan, CNC dik isleme merkezi (High speed), freze tezgahları, erozyon makineleri, torna tezgahları ve Cad-Cam desteği ile; müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, ister teknik resim üzerinden, ister numune üzerinden çalışmalarını yaparak ürün ve kalıp tasarımını gerçekleştirecek teknik kadroya sahiptir. Firmamız Cad-Cam destekli kalıphanesinde her türlü plastik ve metal enjeksiyon kalıplarını üretmektedir. Dökümhanemizde ise değişik ebatlarda Alüminyum, Zamak ve Plastik enjeksiyon parçaları fason olarak da dökülmektedir. 2007 yılında kalitemizi tescillemis olduğumuz ISO 9001:2000 Kalite belgemiz ile müşterilerimizin güvenini haklı çıkarmak arzusundayız.

Amacımız ve hizmetlerimiz GUNAY markamız ile; gelişime açık ve hedeflerini sürekli büyüten, projeleri uygun şekilde planlayan, yöneten ve ürünün zamanında hayata geçmesini sağlayan bir firma olmaktır.

Misyonumuz

  • Müşterilerimizin gereksinimlerini en etkin şekilde karşılamak ve bu gereksinimlere uygun seri çözümler üretmek
  • Yüksek kalitede ürünlerin tasarımını ve üretimini sağlamak
  • Günümüz teknolojisinden yararlanarak etkin kaynak kullanımı ile müşterilerimizin kar oranlarını artırmak
  • Satış sonrası servis hizmeti sağlamak

Vizyonumuz

  • Döküm, kalıp ve yedek parçaların üretiminde farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamak,
  • Tasarım, üretim, satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerde müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmak.

Değerlerimiz

Geçmişten gelen güveni sürdürerek, ürün ve hizmet kalitesinden ödün vermeden verimli ürünler sunmak.

Geleceğe Yönelik Hedeflerimiz

Ülke ekonomisine katkıda bulunan bir dünya şirketi olmak

Farkımız kalitemiz, kalitemiz ürünümüzdür.